بستن دستبند به دست ربه‌کا

دستبند طلا

ربه‌کا (Rebecca) یا رفقه نام همسر حضرت اسحاق (Isaac) و خواهر لابان (Laban ) می باشد که در این نقاشی توسط بنجامین وست به عنوان سوژه اصلی در نظر گرفته شده است و تمام افرادی که در کنار او هستند، دارای سطح کمتری از اهمیت می باشند.

خالق این کار هنری زیبا: بنجامین وست
تاریخ خلق نقاشی: سال 1775 میلادی
محل دقیق خلق اثر: بنجامین هنگامی که در دانشگاه سوارثمور (Swarthmore) حضور داشت این نقاشی را به تصویر کشید. این دانشگاه نیز هم اکنون در ایالت پنسیلوانیا واقع در شهر فیلادلفیای کشور آمریکا قرار دارد.
ملیت نقاش: آمریکایی – بریتانیایی. بنجامین در آمریکا به دنیا آمد و در خانه خود واقع در شهر لندن کشور انگلستان درگذشت و در کلیسای جامع سنت پل (St Paul’s Cathedral) به خاک سپرده شد.
رسانه: رنگ روغن روی پارچه ضخیم کرباس.
اندازه کامل تابلو: 160.5 سانتی متر پهنا و 123.8 سانتی متر ارتفاع.
مکان نگهداری اثر: این تابلو نقاشی که دربردارنده مضامین مذهبی و باستانی است، امروزه در گالری هنر دانشگاه ييل، مجموعه پل ملون (Paul Mellon Collection) واقع در کشور ایالات متحده آمریکا، ایالت کنتیکت (Connecticut)، شهر نیوهیون (New Haven) قرار دارد.

نام مردی که در حال بستن دستبند بر دست ربه‌کا است:

این مرد العاذر نام دارد که از جانب حضرت ابراهیم (پدر اسحاق) بسوی ربه‌کا روانه شد تا او را برای اسحاق خواستگاری کند و این نقاشی هم درست به این موضوع اشاره دارد که ربه‌کا درخواست ازدواج با اسحاق را پذیرفته و قبول دستبند نیز بصورت نمادین به معنای پذیرش او می باشد.

تصویر تاریخ و امضای روی اثر که در قسمت پایین سمت راست آن نوشته شده است: B. West. 1775
امضا

چند نمای نزدیک از این اثر خاص:
زن
دستبند

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۳۹۹ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.