ارتنگ شب پر ستاره

راهنمای مجموعه هنری ارتنگ

دربارۀ مجموعه:

واژه اَرتنگ در لغت یعنی صفحه و تخته نقاشان، نگارخانه و جایی که در او نقش باشد. مجموعه هنری ارتنگ در نیمه دوم سال 1391 فعالیت خود را آغاز نمود و از همان ابتدا بر آن بودیم تا مجموعه ای غنی و ارزنده از برترین نقاشی های جهان را گردآوری کرده و در دسترس علاقه مندان به آثار هنری قرار دهیم. در این سایت نقاشی های متعددی گردآوری شده است که بر اساس نام اثر و کشور ثبت و دسته بندی می شوند. تمامی نقاشی هایی که در سایت قرار می گیرند دارای ارزش هنری و تاریخی فراوانی هستند و برای هر اثر سعی شده تا تمامی اطلاعات درباره آن اثر به طور صحیح قرار داده شوند. اطلاعاتی مانند: نام اثر، نام نقاش، سبک نقاشی، کشور و موضوع نقاشی، با دقت بالا و بعد از بررسی از طریق منابع معتبر، قرار داده می شوند. یکی از اهدافی که ما به دنبال آن هستیم این است که بتوانیم اطلاعات درست و کاملی را درباره نقاشی هایی که در سایت قرار می دهیم، به علاقه مندان آنها ارائه کنیم و همچنین با نقد و بررسی آثار هنری مطرح، بتوانیم هر اثر را از جنبه های گوناگون و بدون دخالت دادن نظرهای ناکارآمد و غیر کارشناسانه، مورد بحث و واکاوی قرار دهیم. هدف مهم دیگری که مجموعه ما به دنبال آن است و به آن بسیار اهمیت می دهد، این است که بتوانیم فایل دیجیتال نقاشی های مطرح و مشهور را در اندازه های بسیار بزرگ و با کیفیت بالا، در قسمت فروشگاه سایت عرضه کرده، تا علاقه مندان به آسانی بتوانند با قیمتی بسیار اندک و غیر قابل رقابت، آنها را خریداری کرده و با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنند. نقاشی هایی را که در قسمت فروشگاه قرار می دهیم، همگی از اهمیت فراوانی برخوردار هستند، زیراکه این آثار دارای وضوح بالا و اندازه ای بسیار بزرگ می باشند. اندازه فایل دیجیتال برخی از این نقاشی ها، حتی به بیش از 14 گیگاپیکسل نیز می رسد و حجم اثری با این اندازه پیکسلی، قطعاً بیشتر از 10 گیگابایت خواهد بود.

دربارۀ بخش ها:

مجموعه هنری ارتنگ به طور کلی از دو بخش تشکیل شده است: بخش عمومی و بخش فروش.

در بخش عمومی سعی بر آن است تا آثار نقاشی به همراه اطلاعات آنها در دسترس عموم قرار گیرند، اطلاعاتی مانند: نام نقاشی، تاریخ خلق اثر، سبک اثر، کشوری که اثر مربوطه در آن خلق شده و در آخر راهنمای تکمیلی درباره بعضی از آثار مطرح. برای مشاهده نقاشی های بخش عمومی نیاز به هیچ گونه هزینه یا عضویتی نمی باشد و فقط هدف ما نشر اطلاعات درست و آشنا ساختن علاقه مندان با آثار هنری می باشد. نقاشی هایی که در این بخش قرار دارند دارای اندازه پایینی می باشند و فقط به جهت معرفی اثر، در سایت قرار می گیرند.

اما در بخش فروش شیوه ما تفاوت چشمگیری با بخش عمومی دارد. در بخش فروش سعی بر آن است تا برترین آثار نقاشی جهان را در اندازه های بسیار بالا برای فروش قرار دهیم. تمام نقاشی های موجود در این بخش به دلیل داشتن اندازه بزرگ، از وضوح جزئیات بسیار بالایی برخوردار هستند. ما در این بخش نقاشی هایی را در اندازه های بسیار بالا تا اندازه های گیگاپیکسلی قرار خواهیم داد. البته قیمت گذاری نقاشی ها را به گونه ای در نظر گرفته ایم که هر فرد علاقه مند به آثار نقاشی بتواند با کمترین هزینه نقاشی مورد نظر خود را خریداری کند.

راهنمای خرید:

شیوۀ خرید نقاشی ها به این صورت است که به بخش فروشگاه سایت مراجعه کرده و نقاشی یا نقاشی های مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از آن در ابتدا مبلغ نقاشی مورد نظر خود را به صورت آنلاین پرداخت می کنید و سپس در همان لحظه لینک دانلود نقاشی به شما نمایش داده می شود و می توانید آن را دانلود کنید. مزیت این نوع خرید نسبت به خرید پستی در این است که دیگر نیازی نیست برای دریافت نقاشی خریده شده چند روز صبر کنید تا از طریق پست به دست شما برسد بلکه در همان لحظه خرید، نقاشی را دریافت خواهید کرد و در زمان و هزینه صرفه جویی خواهد شد. لینک دانلود نقاشی خریده شده از لحظه خرید شما تا 7 روز پس از آن فعال است و بعد از آن غیر فعال خواهد شد.

البته شیوه خرید آثار گیگاپیکسلی متفاوت است. ما تا این لحظه امکان فروش نقاشی های گیگاپیکسلی را در سایت فراهم نکرده ایم اما اگر تصمیم به فروش این آثار بگیریم، شیوه فروش آنها بصورت پرداخت آنلاین و دریافت پستی خواهد بود.

توجه: منظور از خرید نقاشی ها، خرید تابلوی فیزیکی نیست، بلکه منظور خرید فایل دیجیتال نقاشی در فرمت TIF و JPG می باشد. (البته با کیفیت و اندازه بسیار بالا)

مزایای خرید فایل دیجیتال نقاشی ها:

شاید برای شما نیز این پرسش به وجود آمده باشد که اساساً چرا و به چه دلیلی باید یک نقاشی را به صورت فایل دیجیتال خریداری کنیم و چه فایده ای در این نوع خرید برای خریدار وجود دارد؟ همچنین شاید بر این باور باشید که یک نقاشی را باید به صورت تابلوی چاپی در اختیار داشت تا بتوان آن را به دیوار خانه خود آویخته و از دیدنش لذت ببرید. پرسش دیگری که شاید در ذهن شما به وجود آید این است که یک فایل دیجیتال نقاشی، چه مزایا و کارکردهایی را برای خریدار آن به همراه دارد؟

حال که پرسش های احتمالی را بیان کردیم، وقت آن است که به آنها پاسخ دهیم. اگر بخواهیم به صورت مختصر و کوتاه به پرسش های بالا پاسخ دهیم، باید بگوییم که اگر علاقه مند به آثار نقاشی مطرح و مشهور جهانی هستید، پس خرید فایل دیجیتال این آثار برای شما دارای فایده های فراوانی می باشد. فرض کنید که شما بتوانید تابلوی فیزیکی و چاپی نقاشی مورد نظرتان را تهیه کنید. در همان ابتدا خود شما متوجه می شوید که فقط می توانید این تابلو را بر دیوار اتاق خود آویزان کرده و به عنوان یک ابزار تزئینی در خانه خود از آن استفاده کنید. اما آیا شما می توانید از یک نقاشی چاپ شده، استفاده و بهره دیگری را به غیر از آنچه که گفتیم ببرید؟ پاسخ قطعاً خیر است. باید توجه داشته باشید که یک تابلوی فیزیکی و چاپی، همیشه محدود به اندازه های معینی است و شما نمی توانید جزئیات نقاشی را با بزرگنمایی کردن آن مشاهده کنید. در نتیجه از دیدن ریزه کاری ها و جزئیات نقاشی محبوب خود، بی بهره می شوید.

آیا شما مکانی را سراغ دارید که برای مثال، بتواند یک نقاشی مشهور جهانی را فراهم کرده و آن را برای شما بدون حتی یک درصد افت کیفیت به صورت یک تابلوی فیزیکی چاپ کند، آن هم در اندازه ای مانند: 600 سانتی متر پهنا و 500 سانتی متر ارتفاع، تا شما بتوانید تمام جزئیات نقاشی را در اختیار داشته باشید. اگر حتی با احتمال اندکی بپذیریم که امکان چاپ چنین اندازه ای را دشته باشید و برای آن نیز چندین میلیون هزینه کنید، آن وقت باید یک تابلوی فیزیکی که 6 متر پهنا و 5 متر ارتفاع را دارد را چگونه نگهداری و در کجا قرار دهید. قطعاً چاپ یک اثر هنری با بالاترین دقت جزئیات در این اندازه، هزینه بسیار گزافی را به همراه دارد. اما فایل دیجیتال، این محدودیت ها را ندارد. یعنی شما می توانید یک نقاشی را با اندازه بسیار بزرگتر از آنچه که بیان کردیم، بر روی رایانه خود داشته باشید و با بزرگنمایی کردن آن بتوانید ریزترین جزئیات نقاشی را مشاهده کنید. برای آشکارتر کردن آنچه که گفته شد، ما در زیر یک نقاشی مشهور را به اضافه آخرین حد بزرگنمایی آن، قرار می دهیم.

نمونه بزرگنمایی حیرت انگیز یکی از نقاشی ها:
نقاشی: چهره جرج گیز
اثر: هانس هلباین پسر
سال خلق اثر: ۱۵۳۲ میلادی
بزرگنمایی و وضوح جزئیات انگشت در این اثر شگفت انگیز است:
جرج گیز

حال که نقاشی بالا را مشاهده کردید، براستی آیا می توان در یک تابلوی چاپی و با اندازه ای محدود، اینچنین بزرگنمایی و دقت تصویری را مشاهده کرد. این کار فقط با در اختیار داشتن فایل دیجیتال نقاشی ممکن است!

سفارش نقاشی:

اگر درخواست اضافه شدن نقاشی مورد نظر خود را به فروشگاه دارید، لطفاً درخواست خود را به ایمیل ما ارسال کنید. توجه داشته باشید که اگر نقاشی مورد نظر شما، در مجموعه ما موجود باشد، تنها در صورتی که از اندازه بزرگی برخوردار باشد، به فروشگاه افزوده می شود، زیرا هدف اصلی مجموعه هنری ارتنگ، فروش آثار نقاشی مطرح و پرمخاطب در اندازه های بسیار بزرگ می باشد.

آدرس ایمیل:
INFO [at] ARTANG.IR

کاربران گرامی قبل از خرید به نکات زیر توجه داشته باشید:

1- این وبسایت هیچ گونه نمایندگی فیزیکی و مجازی دیگری در ایران ندارد و تنها از طریق دامنه ARTANG.IR فرایند فروش آثار نقاشی را بصورت آنلاین انجام می دهد.

2- فرایند خرید و دریافت تمامی نقاشی ها کاملاً بصورت الکترونیکی می باشد. یعنی پرداخت آنلاین مبلغ نقاشی مورد نظر و دریافت آنلاین و بلافاصله نقاشی خریداری شده.

3- بعد از دریافت لینک دانلود نقاشی، این لینک فقط تا 7 روز فعال است.

4- منظور از خرید نقاشی ها، خرید تابلوی فیزیکی نیست، بلکه شما فایل دیجیتال نقاشی را دریافت خواهید کرد.

5- در توضیحات هر نقاشی تمامی اطلاعات و جزئیات لازم به طور کامل ذکر شده است، پس قبل از خرید ابتدا این اطلاعات را با دقت بخوانید و بعد اقدام به خرید کنید.

6- در هنگام خرید حتماً آدرس ایمیل صحیح و معتبر را وارد کنید چونکه لینک دانلود علاوه بر اینکه بلافاصله بعد از پرداخت به شما نمایش داده می شود، به آدرس ایمیل شما نیز ارسال میشود. پس در وارد کردن آدرس ایمیل معتبر دقت کنید.

7- با توجه به اینکه خرید تمامی نقاشی ها بصورت دیجیتال و الکترونیکی می باشد و خریدار بعد از پرداخت هزینه محصول، بلافاصله آن را دریافت می کند، اگر چنانچه خریدار در خرید دچار اشتباه شود و به جای نقاشی مورد نظر خود، نقاشی دیگری را خریداری و دریافت کند، مبلغ پرداخت شده توسط خریدار از طرف ما قابل استرداد نخواهد بود، چونکه خریدار فایل نقاشی را دریافت کرده است، پس در انتخاب و خرید خود دقت نمایید.

– – – – –

سجاد محمدی مطلق
(مدیر و صاحب امتیاز سایت)

۱۳۹۸ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.