هیرود بزرگ در کنار زنان زیبای خود

هیرود

از این تابلو نقاشی باشکوه و باستان گرایانه در موزه هنر تولیدو (The Toledo Museum of Art) نگهداری می شود و بنای این موزه نیز در کشور ایالات متحده آمریکا، ایالت اوهایو، شهر تولیدو قرار دارد. این موزه که هم اکنون از شهرت جهانی بالایی برخوردار است در سال 1901 میلادی تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 30.000 اثر هنری را در خود جای داده است که می توان آنها را در موضوعات: نقاشی های آمریکایی و اروپایی، نقاشی های روی شیشه، آثار یونان باستان، آثار مصر باستان، آثار هنر آسیایی و آفریقایی، هنر قرون وسطی، مجسمه سازی، هنرهای تزئینی، هنرهای گرافیکی و هنرهای مدرن و معاصر، دسته بندی کرد.

نام خالق نقاشی: ماتیا پرتی
تاریخ و مکان خلق این اثر توسط پرتی: تاریخ دقیق خلق این تابلو توسط ماتیا پرتی هنوز مشخص نیست اما به طور تقریبی می توان گفت که او این نقاشی را در بین سالهای 1656 تا 1661 میلادی در کشور ایتالیا به تصویر درآورده است.
رسانه: رنگ روغن روی بوم
سبک: باروک
ژانر: باستان گرایی
اندازه کامل تابلوی اصلی: 2521 سانتی متر (پهنا) و 1778 سانتی متر (ارتفاع).
موضوع: پادشاه هیرود در قصر خود، تصویر کاخ هیرود شاه، جشن باستانی، تصویر همسران زیبای هیرود بزرگ و مقتدر، جواهرات و لباس شاهانه، تصویری از دربار شاهنشاهی، هدیه آوردن سر بریده برای شاه، میز و ظروف چیده شده روی آن، نقاشی با مضامین باستانی.

ماتیا پرتی دارای تباری ایتالیایی است و در تاریخ 24 فوریه 1613 میلادی در شهر تاورنا (Taverna)، استان کاتانزارو (Catanzaro) واقع در کشور ایتالیا زاده شد. پرتی از نقاشان توانمند دوران خود بود اما متاسفانه تا زمانی که زنده بود نتوانست به شهرت چندانی دست یابد و سرانجام در 3 ژانویه 1699 میلادی در شهر والتا (Valletta) واقع در کشور مالت درگذشت. با گذشت زمان زیادی از مرگش، کارهای او در میان مردم و هنرمندان به شهرت رسید و بعدها به او لقب کالابرس (Calabrese) و شوالیه کالابریا (Calabria) دادند.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۴۰۰ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.