خوشه های انگور و پرندگان شکار شده

انگور و پرندگان

فرانتس سنیدرز در 11 نوامبر 1579 میلادی در شهر آنتورپ کشور بلژیک به دنیا آمد. کشور بلژیک که در آن زمان جزء ناحیه فلاندرز به شمار می آمد را می توان خواستگاه پیدایش بسیاری از نقاشان بزرگی دانست که آثار مهم و ارزشمندی را نیز خلق و از خود برجای گذاشته اند که همین آثار را امروزه می توان بی مانندترین نقاشی های جهان دانست. سنیدرز که در ناحیه هنر پرور فلاندرز زاده شده بود را باید به عنوان یکی از برترین و ماهرترین هنرمندانی دانست که در زمینه کشیدن نقاشی با موضوع طبیعت بی جان فعالیت کرده است. او علاوه بر اینکه در زمینه به تصویر درآوردن صحنه های طبیعت بی جان و اشیاء ساکن، مهارتی تمام را دارا بود، در ژانرهای دیگری نیز مانند: خلق صحنه های پرشور شکار، صحنه های بازار و زندگی روزمره مردم عادی، جلوه هایی متنوع از زندگی حیوانات وحشی و اهلی و همچنین چشم اندازهای طبیعت زیبا و بکر که نوازشگر هر دیده ای است، بسیار ماهر و سرآمد نقاشان دوران خود بود. او همچنین با نقاشان مشهوری مانند: پیتر پل روبنس، آنتونی فان دیک و ژاکوب جوردنز نیز همکاری نزدیکی داشت و رابطه ای دوستانه بین همگی آنها برقرار بود. نقاشی هایی که سنیدرز از طبیعت بی جان و میوه های رسیده و نارسیده خلق کرده است را باید بهترین و زیباترینِ آثار او در تمام طول فعالیت هنری وی بدانیم. مانند همین نقاشی خوشه های انگور و پرندگان شکار شده که در موضوع طبیعت بی جان کشیده شده است و آنچنان بی نقص خلق شده که چشمان هر بیننده ای را به شگفتی وا می دارد. سنیدرز تا پایان عمر خود توانست آثار گرانبهایی را در موضوعات مختلفی به تصویر درآورد و نام خود را تا زمانی که هنوز نامی از هنر نقاشی بر جای باشد، ماندگار ساخت. او سرانجام در 19 اوت 1657 میلادی در همان جایی که دیده به جهان گشوده بود یعنی شهر آنتورپ، درگذشت و در همانجا نیز به خاک سپرده شد. سنیدرز در هنگام مرگ، بدون فرزند بود و بعد از درگذشتش تمام ثروت و دارایی های او را خواهرش به ارث برد.

خالق این نقاشی: فرانتس سنیدرز
خلق شده در تاریخ: این تابلوی هنرمندانه در حدود سال 1630 میلادی نقاشی شده است.
محل جغرافیایی خلق اثر: ناحیه فلاندرز، کشور بلژیک
رسانه: رنگ روغن روی پانل
سبک: باروک
مکتب هنرمند (فرانتس سنیدرز): فلمنکی
مکان نگهداری کنونی این نقاشی: نگارخانه ملی هنر (National Gallery of Art, Washington DC) این نگارخانه در کشور ایالات متحده آمریکا، شهر واشنگتن دی سی قرار دارد.
موضوع: نقاشی طبیعت بی جان با میوه ها و تعداد زیادی از پرندگان مختلف شکار شده، شکار قرقاول با تفنگ، خوشه های آبدار و زیبای انگور، انگور سبز و سیاه، ظروف فلزی و سفالی، حیوانات شکار شده روی میز، سبد بزرگ چوبی، برگ و شاخه، میز و رومیزی سرخ رنگ، انجیر سیاه رسیده.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۳۹۹ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.