سه قایق ماهیگیری در ساحل نرماندی

نقاشی سه قایق ماهیگیری
سه قایق ماهیگیری در ساحل نرماندی

تابلوی سه قایق ماهیگیری در ساحل نرماندی اثر کلود مونه، معتبرترین عضو گروه امپرسیونیست‌ها در دوران خود است. او با توجه به علاقه‌ای که به ساحل و دریا داشت، بیشتر اوقات زندگی خود را در این نواحی سپری می‌کرد و نقاشی‌های زیادی نیز با مضمون ساحل از خود بر جای گذاشت. اغلب تابلوهایی که مونه دربارۀ ساحل می‌کشید، فقط به طور صرف در مورد محیط بودند، یعنی او ساحل را بدون عناصر دیگر مانند انسان‌ها و وسایل نقاشی می‌کرد که این خود بزرگ‌ترین گواه بر علاقۀ شدید وی به ساحل و دریاست.

عنوان: سه قایق ماهیگیری
نقاش: کلود مونه
تاریخ ایجاد: 1886 میلادی
سبک: امپرسیونیسم
رسانه: رنگ روغن روی بوم
محل نگهداری: موزۀ هنرهای زیبای بوداپست، مجارستان.

کلود مونه بارها و بارها با اشتیاق تمام در سواحل حضور می‌یافت و با ماجراجویی تمام در صدد بود تا ساحلی را بیابد که خالی از پدیده‌های دست‌ساز انسانی باشد. او حتی در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی نیز دست از این علاقه و جستجو نمی‌کشید و پیوسته در ساحل رفت و آمد می‌کرد به خصوص در ایام تعطیل و روزهای پایان هفته.

مونه در کشیدن نقاشی به حکایت‌سازی علاقه‌مند نبود، بلکه بیشتر به فرم رنگ توجه نشان می‌داد. وی در نقاشی سه قایق ماهیگیری در ساحل، به خلق نمای ساحل از بالا پرداخته است. تنها چیزهایی که در این تابلو ماهیت طبیعی ندارند، قایق‌های ماهیگیری هستند که در کنار هم قرار گرفته‌اند و خبری از ماهیگیران و صیادان در اطراف آنها نیست. در واقع هدف کلود مونه نیز این نبوده که انسانی را در نقاشی قرار دهد.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۴۰۰ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.