نقاشی‌های گیگاپیکسلی

گیگاپیکسل

نقاشی های گیگاپیکسلی به نقاشی هایی گفته می شود که مجموع پیکسل آنها بیشتر از 1 گیگاپیکسل یا به طور دقیق تر بیشتر از 1.000.000.000 پیکسل باشد. این نقاشی ها دارای اندازه فوق العاده بزرگی می باشند که توسط دوربین های مخصوص این کار تهیه می شوند. نقاشی های گیگاپیکسلی دارای وضوح جزئیات بسیار بی نظیری هستند که کوچکترین جزئیات نقاشی را می توان با اندازه بسیار بزرگ در آن مشاهده کرد. بزرگنمایی این آثار آنقدر بالا و با کیفیت می باشد که دید تازه ای درباره اثر مورد نظر به بیننده آن می دهند. در حال حاضر مجموعه هنری ارتنگ آثاری با اندازه 1 گیگاپیکسل تا 14 گیگاپیکسل در اختیار دارد که در ادامه به مزیت های این آثار اشاره می کنیم.

از مزیت های این نقاشی ها تنها به دو مورد اشاره می کنیم:
1- با بزرگنمایی نقاشی ها می توان ریزه کاری هایی را مشاهده کرد که در حالت عادی به هیچ وجه قابل مشاهده نیست.
2- می توان این نقاشی ها را در اندازه های بسیار بزرگ چاپ کرد. (بزرگتر از آنچه تاکنون در هر جایی دیده اید!)

نمونه بزرگنمایی حیرت انگیز یکی از این نقاشی ها:
نقاشی: چهره جرج گیز
اثر: هانس هلباین پسر
سال خلق اثر: ۱۵۳۲ میلادی
بزرگنمایی و وضوح جزئیات انگشت در این اثر شگفت انگیز است:
جرج گیز

نمونه کامل اندازه یکی دیگر از نقاشی های گیگاپیکسلی:
نمونه اندازه

راهنمای فرمت PSB: (فرمتی که ما نقاشی های گیگاپیکسلی را با آن ذخیره می کنیم)
این فرمت مناسب برای ذخیره سازی فایل های گرافیکی بسیار حجیم می باشد که در هر بُعد توانایی ذخیره 300.000 پیکسل را دارد، یعنی در مجموع میتواند 90.000.000.000 پیکسل را در خود ذخیره کند. پس این فرمت بهترین انتخاب برای ذخیره کردن تصاویر گیگاپیکسلی می باشد. فرمت PSB توسط نرم افزار فتوشاپ به راحتی پشتیبانی می شود. هچنین حجم خروجی این فرمت در تصاویر گیگاپیکسلی بسیار بالا می باشد، برای مثال؛ حجم یک نقاشی 15 گیگاپیکسلی با فرمت PSB بالای 20 گیگابایت میباشد.

توجه: به دلیل حجم و اندازه بسیار بزرگ این نقاشی ها، در حال حاضر امکان فروش آنلاین این آثار وجود ندارد. این نکته را در نظر داشته باشید که رزولیشن این نقاشی ها بسیار بالا می باشد و همچنین حجم هر نقاشی نیز به طور میانگین بالاتر از 10 گیگابایت است و برای باز کردن این آثار باید از سیستم های قوی و خاص این کار استفاده شود، اما این نوید را می دهیم که در آینده امکان فروش این نقاشی های بی نظیر نیز در سایت فعال شود.

۱۴۰۰ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.