کشیدن نقاشی پرتره از دختر گیتاریست و نوازنده

گیتار زن

نقاش: مارگریت ژرار
تاریخ خلق اثر: مارگریت این تابلو نقاشی را در محدوده سالهای 1790 تا 1803 میلادی کشیده است. او یکی از اندک بانوانی است که توانست در هنر نقاشی به خصوص سبک رمانتیسم، جایگاه ویژه و والایی را در سطح جهانی به دست آورد.
مکان نگهداری این نگاره: موزه ارمیتاژ واقع در کشور روسیه. اگر از علاقه مندان سرسخت هنر نقاشی باشید، بدون شک می توانید با بازدید از بخش هنری این موزه، خود را در مواجهه با بهترین و برترین نقاشی های جهان قرار دهید.
کشور زادگاه مارگریت ژرار: فرانسه
رسانه: رنگ روغن روی پانل
موضوع: دختر زیبا و جوان در حال نواختن گیتار، پرتره زن زیبای فرانسوی، نقاش زن در حال کشیدن نقاشی از مدل خود، شاخه گل، نقاشی زن زیبای جوان، سگ کوچک، نوازنده زن.

مارگریت یکی از مشهورترین و سرشناس ترین زنان هنرمند و نقاش:

مارگریت ژرار در 28 ژانویه 1761 میلادی در شهر گرس کشور فرانسه به دنیا آمد. او یکی از سرشناس ترین زنان در زمینه نقاشی و حکاکی در کشور فرانسه بود. مارگریت دختر ماری ژیلت و پرفومر کلود ژرار بود. پس از مرگ مادرش در سال 1775 میلادی، مارگریت به همراه خواهرش و شوهر خواهرش، ژان اونوره فراگونارد، در موزه لوور اقامت کردند. آنها در موزه لوور برای حدود سی سال زندگی کردند و در این مدت گاهی به او اجازه داده می شد تا از آثار هنری این موزه دیدن کند و همین رویارویی مستقیم با آثار هنری باعث الهام گرفتن و تاثیر پذیری مارگریت از آنها شد. او در فضایی سرشار از هنر رشد کرد و از همان دوران کودکی شیفته و غرق در هنر شده بود.

شایعه رابطه عاشقانه و مخفیانه مارگریت با شوهر خواهر خود:

مارگریت علاقه خاصی به ژانر صحنه در نقاشی های عصر طلایی هلند داشت و به تقلید از این ژانر در آثار خود می پرداخت. عصر طلایی هلند، یک دوره در تاریخ هلند بود، تقریباً قرن 17 میلادی، که در آن تجارت، علم، قدرت نظامی و هنر کشور هلند در میان برترین های جهان قرار داشت. مارگریت مجرد بود و تمام زمان خود را به هنر اختصاص داده بود و به نوعی او خود و زندگی شخصی و رابطه های اجتماعی را فدای هنر کرد. او به شدت تحت حمایت فراگونارد قرار داشت و از نظر مالی هیچ گونه مشکلی نداشت. همین حمایت بی چون و چرای فراگونارد از مارگریت سبب شد تا عده ای تصویر کنند که میان آن دو رابطه عاشقانه برقرار است اما امروزه این گمانه زنی در مورد علاقه بین آنها کاملاً رد شده است. در واقع مارگریت به عنوان یک هنرمند قدیمی تر و حتی به عنوان پدر خود به فراگونارد نگاه می کرد نه چیزی دیگر !

مارگریت ژرار در 18 مه 1837 میلادی در شهر پاریس کشور فرانسه درگذشت.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۳۹۹ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.