چنگ و پنجه زدن گربه به میمون خانگی

چنگ زدن

نقاش: ادوین هنری لندزیر
تاریخ خلق اثر: سال 1824 میلادی
کشور: بریتانیا
رسانه: رنگ روغن روی بوم
موضوع: میمون دست آموز و خانگی بازیگوش، گربه های کوچک، اجاق آتش، سبد.

نابغه ای در نقاشی و مجسمه سازی که کالبدشکافی می کرد:

سِر اِدوین هِنری لندسیر، در 7 مارس 1802 میلادی در شهر لندن به دنیا آمد. او یک نقاش انگلیسی بود که در کشیدن نقاشی از حیوانات اهلی و خانگی به ویژه حیوانانی مانند: اسب، سگ و گوزن، بسیار ماهر و شناخته شده بود اما او علاوه بر اینکه یک نقاش توانمند بود، یک مجسمه ساز حرفه ای نیز بود و یکی از شناخته شده ترین کارهای او، مجسمه شیر در میدان ترافالگار شهر لندن است که از شهرت جهانی برخوردار است و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر لندن، سالیانه شاهد بازدید تعداد زیادی از گردشگران می باشد. اِدوین پسر یک مجسمه ساز بود و از همان دوران کودکی توانست این حرفه را از پدر خود بیاموزد و در فاصله نه چندان زیادی، به یک مجسمه ساز هنرمند و مشهور تبدیل شد. او یک نابغه با استعداد بود و در اوایل زندگی خود با کارهای هنرمندانه ای که انجام داد، از سوی جامعه هنری به رسمیت شناخته شد و جایگاه ویژه ای را در میان هنرمندان، به دست آورد. اِدوین برای اینکه به درک کاملی از ساختار بدن حیوانات برسد، به کالبدشکافی آنها می پرداخت و ساختار عضلات و اسکلت آن حیوانات را بررسی می کرد.

دریافت مقام شوالیه و نپذیرفتن مقام ریاست آکادمی:

اِدوین با آکادمی سلطنتی هنر لندن، رابطه و همکاری بسیار نزدیکی داشت و در سال 1815 میلادی در حالی که فقط 13 سال داشت، برخی از آثار خود را در این آکادمی به نمایش گذاشت که مورد پسند و استقبال مردم و هنرمندان قرار گرفتند. او در سن 24 سالگی دیپلم خود را گرفت و پنج سال بعد در سال 1831 میلادی به عضویت آکادمی درآمد و در سال 1850 میلادی، به پاس کارهای هنری و فعالیت های فرهنگی اش، مقام شوالیه به او داده شد. همچنین در سال 1866 میلادی از او دعوت شد تا سمت ریاست آکادمی را بپذیرد اما او این مقام را رد کرد و حاضر نشد ریاست آکادمی سلطنتی هنر را قبول کند. آری، او در اندیشه هنر بود نه مقام و ریاست.

مبتلا شدن به مالیخولیا، افسردگی و دیوانگی:

اِدوین در اواخر عمر خود به بیماری حملات عصبی مبتلا شد و تا پایان زندگی خود، هر از چند گاهی دچار مالیخولیا می شد. او پایان عمر خود را با افسردگی گذراند و برای آرام کردن خود به مصرف الکل و مواد مخدر روی آورد که همین کار باعث شدت گرفتن بیماری او شد و به درخواست خانواده اش در ماه ژوئیه 1872 میلادی، او را دیوانه اعلام کردند. سرانجام، سِر اِدوین هِنری لندسیر، در 1 اکتبر 1873 میلادی درگذشت.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۳۹۹ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.