نمای معماری باشکوه ساختمان کلیسای جامع سنت باسیل

سنت باسیل

نقاش: فیدور آلکسیف
تاریخ خلق اثر: بین سالهای 1800 تا 1810 میلادی
کشور: روسیه
رسانه: آبرنگ، جوهر هندی و مداد
سبک: کلاسیک
موضوع: معماری

تولد فیدور و به رسمیت شناخته شدن

فیدور آلکسیف در 1755 میلادی در شهر سنت پترزبورگ روسیه به دنیا آمد. او از نقاشان سرشناس روسی بود. معاصران او با اغلب آثارش آشنا بودند و به خاطر نقاشی های استادانه اش بسیار مورد احترام آنها بود و در مجامع هنری آن زمان روسیه به رسمیت شناخته شده بود.

آغاز تحصیل در دانشگاه هنر

او پسر سرایدار دانشگاه امپریال هنر بود و با درخواست پدرش از دانشگاه در سال 1764 میلادی در آنجا پذیرفته شد و برای چندین سال در همانجا مشغول تحصیل بود. در سال 1767 میلادی، او در یک کلاس مجسمه سازی زینتی شرکت کرد و به مطالعه درباره نقاشی منظره پرداخت.

سفر به ونیز ایتالیا و رسیدن به شهرت

در بین سالهای 1773 تا 1777 میلادی، به ونیز سفر کرد و در آنجا تالارهای هنری و منقش را مورد مطالعه قرار داد. اگرچه او بیشتر وقتش را در حال مطالعه است ولی در هر زمانی که فرصتی که بدست آورد سعی می کند تا از منظره ها نقاشی بکشد و از روی آثار استادان قدیمی نیز برای تمرین نقاشی می کشد.
او در طی سالها فعالیت هنری و خلق آثار زیبا، به جایگاه هنری بالایی دست یافت و در عصر خود بسیار سرشناس بود اما در سالهای پایانی عمرش به طور پیوسته از شهرتش کاسته شد و زندگی او رو به فقر نهاد.

مرگ در نهایت فقر

سرانجام در 23 نوامبر 1824 میلادی در فقر درگذشت و حتی دانشگاه محل تحصیلش هزینه های دفنش را پرداخت کرد و در زادگاهش یعنی شهر سنت پترزبورگ به خاک سپرده شد. اگرچه فیدور در سختی این جهان را ترک کرد ولی نامی بزرگ از خود بر جای گذاشت.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۴۰۰ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.