نقاشی مادر و دختر باهم نشسته روی تخت

مادر و دختر

نقاش: فیلیپ لازلو
تاریخ خلق اثر: بین سالهای 1910 تا 19122 میلادی
کشور: مجارستان
رسانه: رنگ روغن روی بوم

تولد در یک خانواده یهودی خیاط

فیلیپ آلکسیوس دِ لازلو در 30 آوریل 1869 میلادی در یک خانواده یهودی به دنیا آمد. پدر و مادرش خیاط و خواهر و برادرش نیز به همین شغل مشغول بودند. برادرش آدولف و خواهرش یوهانا نام داشت و فیلیپ نیز فرزند ارشد خانواده بود.

نقاش سلطنتی و اشراف زادگان انگلیس

او ملیت مجارستانی داشت و بعد از رفتن به انگلیس، بخاطر کشیدن پرتره های زیبا از شخصیت های سلطنتی و اشراف زادگان، شهرت فراوانی بدست آورد. فیلیپ در سال های اولیه زندگی خود نزد یک عکاس شاگردی و همزمان در رشته هنر تحصیل می کرد. او بعد از پایان تحصیلات وارد آکادمی ملی هنر شد و در آنجا زیر نظر: کارولی لاتز و برتالان سکلی به آموختن هنر نقاشی پرداخت.

تغییر تابعیت در اثر ازدواج و سفر به انگلیس

فیلیپ در سال 1900 میلادی با لوسی گینس در شهر استیلورگان کشور ایرلند ازدواج کرد و در سال 1907 میلادی به انگلستان رفت و باقی عمر خود را در شهر لندن گذراند. او در سال 1914 میلادی ملیت خود را به عنوان یک شهروند بریتانیایی تغییر داد و در ادامه زندگی خود افتخارات زیادی را بدست آورد و نشان های لیاقت متعددی را دریافت کرد. حاصل ازدواج فیلیپ با لوسی تولد پنچ پسر بود که همگی تابعیت بریتانیایی داشتند.

حضور در جنگ جهانی اول

با آغاز جنگ جهانی اول و درگیر شدن بریتانیا در آن، فیلیپ به مدت دوازده ماه در فاصله سالهای 1917 تا 1918 میلادی در این جنگ حضور داشت. او در اوایل سال 1919 میلادی از ادامه خدمت معاف شد و به نزد خانواده اش بازگشت.

ابتلا به بیماری قلبی و مرگ

فیلیپ در سالهای پایانی عمر خود از بیماری قلبی رنج می برد و در اکتبر 1937 میلادی دچار حمله قلبی شد و یک ماه بعد در 22 نوامبر در خانه خود که در شهر لندن قرار داشت، درگذشت. شهرت او هنوز هم تا حد زیادی باقی مانده است و به عنوان یک نقاش پرتره در جامعه امروزی، آثار او برای فعالان این عرصه، الهام بخش هستند. در حال حاضر حدود 4000 نقاشی از او برجای مانده و در دسترس می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۴۰۰ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.