نقاشی بهترین میوه های فصل تابستان

میوه های تابستانی

سارا میریام پیل (نقاش این تابلو) در 19 مه 1800 میلادی در شهر فیلادلفیا واقع در ایالت پنسیلوانیای کشور آمریکا به دنیا آمد. او یکی از نقاشان مطرح آمریکایی است که در زمان خود به عنوان یک پرتره نگار بسیار توانمند شناخته می شد و همچنین در زمینه کشیدن نقاشی از طبیعت بی جان و اشیاء ساکن نیز آثار بسیار برجسته و زیبایی را خلق و از خود برجای گذاشت. اگرچه او به عنوان یک دختر جوان هنرمند، به خوبی توانست جایگاه مهم و مستقلی را در میان هنرمندان آمریکا برای خود به دست آورد، اما آنچه که بیشتر از هر چیز دیگری درباره او اهمیت دارد این است که سارا اولین زن هنرمند نقاش آمریکایی است که توانست به عنوان یک نقاش موفق و حرفه ای در جامعه آن روز آمریکا شناخته شود. سارا در خانواده ای هنرمند به دنیا آمده بود و یکی از مشهورترین نزدیکان او که از نقاشان برجسته زمان خود نیز به شمار می آمد، چارلز ویلسن پیل نام دارد که عموی سارا بود و او نیز در زمینه کشیدن نقاشی پرتره، یکی از برترین هنرمندان زمان خود بود. عمده فعالیت هنری سارا در ایالت های مریلند، پنسیلوانیا و واشینگتن بود و در این ایالت ها بود که بیشترین آثار هنری خود را به وجود آورد. همچنین او آثار بسیاری را از چهره شخصیت های مهم و برجسته در کشور آمریکا نقاشی کرد که در میان این افراد مهم، می توان چهره های قدرتمند نظامی و سیاستمداران سرشناس را نیز مشاهده کرد.

نقاش: سارا میریام پیل
تاریخ خلق اثر: سال 1822 میلادی
محل خلق اثر: آمریکای شمالی
ملیت نقاش: آمریکایی
رسانه: رنگ روغن روی پانل
موضوع: میوه، خوشه انگور، هندوانه، خربزه، هلو، برگ و شاخه، دانه، طبیعت بی جان، میوه تابستانی.
مکان نگهداری کنونی: موزه هنر دانشگاه هاروارد (واقع در کشور آمریکا، ایالت ماساچوست، شهر کمبریج).

امضاء و سال خلق اثر، نوشته شده توسط نقاش:
امضای سارا

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، سارا در یک خانواده هنرمند زاده شده بود. پدرش جیمز پیل نام داشت که در زمینه کشیدن نگاره های مینیاتوری و نقاشی های با مضمون طبیعت بی جان فعالیت می کرد. عموی سارا نیز از هنرمندان نامدار زمان خود بود. سارا جوانترین دختر خانواده بود و دو خواهر کوچکتر از خود به نامهای مارگارتا آنجلیکا پیل و اِنا کلیپول پیل داشت. او از همان ابتدای دوران نوجوانی زیر نظر آموزش های پدر و عمویش قرار داشت و اصول اولیه هنر نقاشی را از آنها به خوبی آموخته بود. در واقع یکی از مهمترین دلایلی که در به وجود آمدن شخصیت هنری سارا بسیار تاثیر داشت، همین خانواده هنرمند و محیط سالم فرهنگی بود که او را در خود پرورش داده بود. سارا در فراگیری هنر نقاشی آنچنان توانمند بود که بعد از گذشت مدت زمان نه چندان زیادی، به همکاری مشترک با پدر و عموی خود در کشیدن نقاشی پرداخت. او مراحل پایانی نقاشی های پدر و عمویش را تکمیل می کرد و آنها را به سرانجام می رساند.

سارا در ابتدای کار خود بیشتر به کشیدن نقاشی از صحنه های طبیعی، چشم اندازها، گلها و گیاهان مشغول بود و در همین مدت نیز آثار زیبا و گرانبهایی را با موضوع طبیعت بی جان خلق کرد. با گذشت زمان و با تمرین و تجربه، سارا مهارت های بیشتری را به دست آورد و آرام آرام به کشیدن نقاشی های پرتره روی آورد و در نهایت توانست کارهای هنری مهمی را نیز به وجود بیاورد. بیشتر پرتره های او سفارشی و شخصی بودند و مهارت او در خلق آثار پرتره تا بدانجایی رسیده بود که توانست از چهره های مطرح و برجسته کشور آمریکا نیز سفارش هایی را دریافت کند. حالا دیگر سارا آن دختر نوجوان و کم مهارت گذشته نبود. او به هنرمندی ماهر تبدیل شده بود که از شخصیت های سیاسی و نظامی بسیار قدرتمند و ثروتمند، سفارش دریافت می کرد و از آنها پرتره های ویژه و زیبایی را به تصویر می کشید. او یکی از معدود هنرمندان زن آمریکایی است که در آن دوران توانست به شهرت فراگیر و عمومی دست یابد و همچنین توانست از راه هنر نقاشی برای خود درآمد کسب کند و تا پایان عمرش، زندگی مرفه و ثروتمندانه ای را داشته باشد. سارا همانند خواهر خود اِنا، هرگز ازدواج نکرد و سرانجام در 4 فوریه 1885 میلادی در ایالت پنسیلوانیا درگذشت و در همانجا نیز به خاک سپرده شد.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۴۰۰ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.