منظره پرتگاه کوهستانی پوشیده از برف در فصل زمستان

پرتگاه

نقاش: راکول کنت
تاریخ خلق اثر: سال 1906 میلادی
کشور: آمریکا
رسانه: رنگ روغن روی بوم
موضوع: چشم انداز

راکول کنت و تاثیر مناظر و چشم اندازهای طبیعی آمریکا بر او

راکول کنت در 21 ژوئن 1882 میلادی در شهر نیویورک به دنیا آمد. او در زمینه های هنری: نقاشی، تصویرگری و نویسندگی فعالیت می کرد و در جامعه آن روزگار ایالات متحده آمریکا، به عنوان یک هنرمند زبردست در کشیدن نقاشی از چشم اندازهای طبیعت، شناخته شده بود. او مدت زیادی از زندگی خود را در داخل و اطراف شهر نیویورک سپری کرد و در مدرسه (هوراس مان) به فراگیری دانش پرداخت و مدت های زیادی با دو هنرمند مطرح آمریکایی: جورج دم و ادوارد هاپر، دوست و همکار بود. کنت در اصل انگلیسی تبار بود. او در اواسط 40 سالگی به مزرعه آدیرنوداک، جایی که به آن پارک ازگارد می گویند، نقل مکان کرد و به شدت تحت تاثیر چشم اندازهای طبیعی آنجا قرار گرفت. از آن زمان به بعد تا پایان عمر 88 ساله اش به نقاشی از طبیعت پرداخت.

عشق واقعی به آمریکا و میهن پرستی سرسختانه کنت

کنت با نقاشان متعدد و نظریه پردازان پر قدرت و با نفوذ، دوستی و دیدار داشت و در سال 1904 میلادی بعضی از آثار خود را در شهر نیویورک به نمایش عمومی گذاشت که مورد پسند هنرمندان آمریکایی قرار گرفتند. او یک میهن پرست سرسخت بود و به آمریکا بسیار عشق می ورزید، اگرچه او به سیاست های حاکمان کشورش انتقادهای زیادی می کرد اما با این حال هرگز از میهن پرستی او ذره ای کاسته نشد. کنت امروزه به عنوان یکی از برترین طراحان کشور آمریکا شناخته می شود و آثارش به نوعی نشان دهنده وابستگی و علاقه او به زادگاه و سرزمینش است.

مخالفت کنت با سلاح های هسته ای در آمریکا و جهان

او بر صلح و دنیای عاری از سلاح های هسته ای بسیار تاکید داشت و همراه با صدها نفر از دیگر روشنفکران و هنرمندان خلاق در آمریکا، با استفاده از سلاح های کشتار جمعی در هر کجای جهان، مخالف بود و به دلیل همین فعالیت های صلح طلبانه مفتخر به دریافت جایزه صلح لنین شد.

مرگ نقاش منظره های طبیعی

راکول کنت در 13 مارس 1971 میلادی در شهر پلاتس بورگ واقع در ایالت نیویورک آمریکا در سن 88 سالگی درگذشت.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۴۰۰ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.