منظره زیبای ساختمان آسیاب های بادی قدیمی

بازدید: 626 بازدید
آسیاب بادی

نقاش: جاکوب ون رایسدیل
کشور: هلند
تاریخ خلق اثر: بین سالهای 1650 تا 1652 میلادی
رسانه: رنگ روغن روی بوم

جاکوب و تاثیر او بر نقاشی‌های منظره

جاکوب ون رایسدیل، مهم ترین نقاش در زمینه خلق نقاشی از مناظر واقع گرایانه در قرن هفدهم میلادی کشور هلند بود. کارهای هنری او بر نقاشان کشور انگلیس که در حدود سال 1800 میلادی در زمینه کشیدن نقاشی از منظره های طبیعی فعالیت می کردند، بسیار تاثیر گذاشت و این تاثیر و نفوذ را می توان در آثار آنها به گونه های مختلف مشاهده کرد. گفتن این نکته زیاد هم بی جا نیست که اگر جاکوب نمی بود شاید نقاشی منظره در آن دوران به مسیر دیگری می رفت.

اثری شگفت انگیز از یک نقاش 21 ساله

نقاشی آسیاب های بادی، از کارهای اولیه جاکوب به شمار می رود که در سال 1650 میلادی به تصویر درآمده است. او این اثر را زمانی کشیده است که هنوز در ابتدای دوران هنری خود بوده ولی در همین کار نیز می توان به مهارت بالای او پی برد. جاکوب در سال 1629 میلادی به دنیا آمده و زمانی که این نقاشی را به اتمام رسانده، تنها 21 سال داشته است. براستی خلق اینچنین اثر استادانه ای توسط یک جوان 21 ساله، بسیار شگفت آور و تحسین برانگیز است.

حذف بخشی از محتوای نقاشی

متاسفانه این اثر با گذشت زمان دچار تغییر و دستخوردگی شده است. در تابلوی اصلی که جاکوب کشیده بود، در سمت راست نقاشی، یک مرد نجیب زاده سوار بر اسب قرار داشته که در سال 1998 میلادی این قسمت از نقاشی در جریان ترمیم و تمیزکاری اثر، حذف شده است.