مراسم خاکسپاری حضرت مسیح بر مبنای اعتقادات مسیحیان

خاکسپاری

نقاش: آنتونیو دِ پِردا
تاریخ خلق اثر: بین سال های 1640 تا 1650 میلادی
کشور: اسپانیا
رسانه: رنگ روغن روی بوم
شخصیت: مسیح
موضوع: دین و اسطوره

تولد، ملیت و سبک هنری آنتونیو:

آنتونیو دِ پردا حدود 1611 میلادی در اسپانیا به دنیا آمد. وی یک نقاش اسپانیایی و چیره دست در خلق آثار هنری در سبک باروک بود و همچنین یکی از برترین ها در زمینه خلق آثار هنری از اشیاء بی جان و ساکن بود و آثار او در این زمینه هنوز هم بی همتا هستند.

خانواده هنرمند و هنرپیشه:

پردا در شهر والادولید استان وایادولید واقع در شمال غرب اسپانیا به دنیا آمد. او در یک خانواده هنرمند زاده شد و دو برادر کوچکتر از خود داشت. پدر، مادر و هر دو برادرانش نیز مانند او نقاش بودند. پردا در محیطی بزرگ شد که همیشه با نقاشی در ارتباط بود و همین ارتباط در شکل گیری شخصیت هنری او تاثیر فراوانی داشت.

آغاز تحصیل و یادگیری هنر نقاشی تا رسیدن به موفقیت و مهارت:

او در شهر مادرید و زیر نظر (پدرو دِ لاس کوئواس) که از نقاشان ماهر اسپانیایی بود، به تحصیل و فراگیری هنر نقاشی پرداخت و همچنین از سوی (جیووانی باتیستا کریسنزی) نیز مورد توجه و حمایت قرار گرفت. جیووانی اهل ایتالیا بود و در زمینه هنر نقاشی و معماری فعالیت های گسترده ای را در اسپانیا و ایتالیا داشت. پس از مرگ کریسنزی در 1635 میلادی، پردا نیز از عرصه مورد فعالیت خود کناره گیری کرد و از آن زمان به بعد برای نهاد های مذهبی کار هنری انجام می داد، یعنی از آنها پول می گرفت و سفارشات آنها را انجام می داد، سفارشاتی که مضامین مذهبی داشتند. البته او در کشیدن نقاشی از اشیاء و وسایل بی جان نیز بسیار ماهر بود و آثار فاخری را در این زمینه نقاشی کرد که تا به امروز جزء بهترین ها در این سبک هستند.

مرگ آنتونیو دِ پِردا:

آنتونیو دِ پردا در 30 ژانویه 1678 میلادی درگذشت.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۳۹۹ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.