مدل اولیه نقاشی ساده با مداد سیاه طراحی اثر رامبراند

مدل اولیه

نقاش: رامبراند
تاریخ خلق اثر: سال 1647 میلادی
کشور: هلند
رسانه: مداد سیاه
موضوع: طرح اولیه یکی از نقاشی های کامل نشده رامبراند، مدل اولیه یک تابلو نقاشی پیش از آغاز رنگ آمیزی.

رامبراند، فرزند یک آسیابان و خالق نگهبان شب:

رامبراند هارمنزون وان راین، خالق نقاشی بی نظیر گشت شبانه، در 15 ژوئیه 1606 میلادی در شهر لیدن واقع در استان هلند جنوبی در کشور هلند، به دنیا آمد. او نهمین فرزند خانواده بود. پدرش یک آسیابان و مادرش دختر یک نانوا بود. زندگی خانواده رامبراند در آرامش و خوبی قرار داشت، نه خانواده فقیری بودند و نه خیلی ثروتمند. رامبراند در یک دوره مذهبی و مملو از مضامین دینی زندگی می کرد و به همین دلیل دین به عنوان یک موضوع اصلی در آثار او به شمار می رود. مادر او کاتولیک و پدرش پروتستان بود. کارهای هنری رامبراند به خوبی نشان می دهد که او به طور عمیقی به مسیح و آیین مسیحیت معتقد است اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد او پیرو کدامیک از مذهب های: کاتولیک، ارتودوکس و پروتستان است.

تبدیل شدن به یک چهره نگار زبردست:

رامبراند بعد از گذراندن دوران مدرسه و تحصل در دانشگاه لیدن، آرام آرام فعالیت هنری خود را آغاز کرد و پس از سپری کردن کارآموزی زیر نظر استادانی همچون: پیتر لاستمن و جاکوب پاینس، اکنون دیگر به توانایی بالایی در کشیدن نقاشی دست یافته بود. در پایان سال 1631 میلادی رامبراند به آمستردام نقل مکان کرد و پس از آن به سرعت کسب و کار خود را به عنوان یک چهره نگار ماهر و زبردست آغاز کرد و خیلی زود در میان جامعه هنری نقاشان به شهرت رسید.

ازدواج با دختر ثروتمند:

رامبراند در سال 1634 میلادی با دختری به نام ساسکیا ازدواج کرد. ساسکیا دارای خانواده ای ثروتمند بود و حمایت های زیادی را از رامبراند انجام داد. رامبراند و ساسکیا در کلیسای محلی سنت آناپاروچی بدون حضور بستگان رامبراند با هم ازدواج کردند. در سال 1635 میلادی، رامبراند و ساسکیا به خانه خودشان نقل مکان کردند و در سال 1639 میلادی آنها محل سکونت خود را به یک خانه تازه ساخته شده و مجلل تغییر دادند. این خانه در حال حاضر به عنوان موزه آثار رامبراند استفاده می شود.

ثروتمندان یهودی و سفارشهای پر هزینه:

رامبراند خیلی زود توانست به ثروت دست یابد. او برای افراد ثروتمند پرتره های سفارشی می کشید و دستمزدهای بالایی را نیز دریافت می کرد. همچین تعدادی از همسایگان رامبراند از ثروتمندان یهودی بودند که با کشیدن پرتره از آنان، پول زیادی را دریافت کرد. رامبراند به خوبی از پس زندگی خانواده اش برمی آمد و زندگی او مانند اشراف زادگان بود اما او در برخی از سرمایه گذاری های تجاری خود ناموق بود و خسارت های مالی زیادی را متحمل شد.

مرگ یکی از برترین استادان نقاشی جهان:

رامبراند در 4 اکتبر 1669 میلادی در سن 63 سالگی در شهر آمستردام هلند درگذشت. امروزه نام او در زمره برترین و مشهورترین نقاشان جهان قرار دارد و آثار او در موزه های جهانی، سالیانه شاهد بازدید هزاران نفر از علاقه مندان به هنر نقاشی هستند.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۳۹۹ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.