سمیرامیس ملکه مشهور و زیبای بابل

ملکه

سمیرامیس (Semiramis) نام ملکه بابل در دورانهای کهن است که البته باید به همین نوشتار اندک درباره او بسنده کنیم زیرا همه آنچه که درباره این زن مشهور و افسانه ای در متون قدیمی آمده است، بیشتر در قلمرو اسطوره قرار دارد تا واقعیت. یعنی تا به امروز هیچ دلیل و سندی به دست نیامده که وجود این ملکه را در واقعیت تایید کند و داستان او و دوران حکمرانی اش بر سرزمین بابل فقط و فقط یادآور افسانه های پیشینیان است که نسل به نسل و سینه به سینه به امروزیان منتقل شده اند. در این تابلو نقاشی نیز آنتون رافائل منگس، تصویر سمیرامیس را کاملاً مطابق با پنداشت افسانه ای خود از این شخصیت اساطیری کشیده است. او این ملکه را در اوج زیبایی و شکوه با لباسهایی فاخر که فقط زیبنده اشرافیان و بزرگ زادگان است، خلق کرده و همچنین باید به این نکته مهم نیز اشاره کنیم که مرد کنار سمیرامیس، قاصدی است که پیغام شورش و قیام مردم بابل را برای ملکه آورده است.

نام هنرمند خالق این نقاشی افسانه ای: آنتون رافائل منگس
تاریخ به تصویر کشیده شدن این اثر: این نقاشی باشکوه در سال 1756 میلادی با مضمونی الهام گرفته از داستانهای کهن خلق شده است.
خلق شده در کشور: ایتالیا
ملیت اصلی نقاش: آلمانی
رسانه: رنگ روغن روی بوم
سبک: نئوکلاسیسیسم (Neoclassicism)
اندازه تابلوی اصلی: 105 در 137 سانتی متر.
موضوع: نقاشی زن زیبای جوان، داستانهای کهن و اساطیری درباره سمیرامیس ملکه مشهور و زیبای سرزمین بابل، نقاشی شکل بدن و چهره زن، آوردن پیام شورش برای ملکه، صحنه و لباس، تصویر ملکه زیبا و افسانه ای، نقاشی از افسانه های قدیمی.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۳۹۸ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.