رقص باله دختر زيبای روسی در خانه

دختر زيبا

در نقاشی رقص باله دختر زيبای روسی در خانه، دختر جوان و زیبایی که با لباسهای بسیار جذاب خود در حال انجام رقص باله می باشد، آنا پاولوا (Anna Pawlowa) نام دارد. آنا در سال 1881 میلادی در کشور روسیه به دنیا آمد و در سال 1931 میلادی در کشور هلند درگذشت. او از بالرین های مشهور زمان خود بود، به گونه ای که توانست در مدت نه چندان زیادی شهرتی جهانی را به دست آورد.

نام هنرمند خالق این تابلو: مکس اسلیفوگت
تاریخ خلق نقاشی: سال 1904 میلادی
ملیت نقاش: آلمانی تبار
رسانه: رنگ روغن روی بوم
سبک: امپرسیونیسم (دریافتگری )
موضوع: تصویری از یک دختر جوان و زیبای روسی با لباسهای خاص که در حال انجام رقص باله با آهنگ گیتار است، شادی و رقص زنان با آهنگ، نقاشی صندلی چوبی و کلاه قرار گرفته روی آن، تابلو نقاشی دختر جوان زیبا، دسته گل افتاده روی زمین، فرش زیبا و رنگارنگ، نقاشی دختر ایستاده در حال رقصیدن، مرد نوازنده در حال نواختن گیتار، کشیدن نقاشی پرتره از دختر، نمایی از فضای داخلی یک خانه.
مطالب مرتبط: دختر روسری به سر اثر الکسی ونتسیانف

مکان نگهداری تابلوی اصلی این نقاشی:
این نقاشی ارزشمند و ماهرانه در حال حاضر در گالری استادان جدید (به زبان آلمانی: Galerie Neue Meister) نگهداری می شود. این موزه هنری در سال ۱۸۴۳ میلادی تاسیس شد و هم اکنون در کشور آلمان، ایالت زاکسن (Sachsen)، شهر درسدن (Dresden) قرار دارد.

زمان تولد و درگذشت مکس اسلیفوگت:
مکس اسلیفوگت در ۸ اکتبر ۱۸۶۸ میلادی در شهر لاندسهوت (Landshut) واقع در ایالت بایرن (Bayern) کشور آلمان زاده شد و پس از به تصویر در آوردن نقاشی های متعدد و هنرمندانه، سرانجام در ۲۰ سپتامبر ۱۹۳۲ میلادی در شهر لاینسوایلر (Leinsweiler) کشور آلمان درگذشت و در آرامگاه خانوادگی خود به خاک سپرده شد.

تصویر واقعی آنا پاولوا که در سال 1905 میلادی عکاسی شده است:
آنا

دیدگاه خود را بنویسید:

1 نظر

۱۳۹۹ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.