تصویر حوادث و تظاهرات مردم در جنگ جهانی دوم

تظاهرات

نقاش: هاینریش اِمسن
تاریخ خلق اثر: سال 1931 میلادی
کشور: آلمان
رسانه: رنگ روغن روی بوم
موضوع: پرداختن هنرمندان نقاش به تظاهرات مردم به علت مشکلات ناشی از جنگ، پرچم های برافراخته، واکنش مردم به جنگ جهانی اول.

هاینریش اِمسن و زندگی فقیرانه همراه با سختی:

هاینریش اِمسن در 9 آگوست 1886 میلادی در شهر کِیل کشور آلمان به دنیا آمد. او فرزند پنجم خانواده بود و شغل پدر و مادرش سبد سازی بود. دوران کودکی او و خانواده اش، پیوسته همراه با فقر و سختی بود، پدر و مادرش نهایت تلاش خود را می کردند تا حداقل بتوانند برای فرزندانشان چیزی را برای خوردن تهیه کنند. هاینریش در سن شش سالگی، به مشارکت در امرار معاش خانواده وارد شد و با سبد بافی در کارگاه پدرش، تمام تلاش خود را می کرد تا هزینه های خانواده را تامین کند. او در فاصله سالهای 1901 تا 1906 میلادی زیر نظر یک استاد نقاشی به نام: ارنست راشمن، به یادگیری اصول و تکنیک های نقاشی پرداخت و بعد از این آموزش ها توانست اولین نقاشی های خود را از چشم اندازها و حیوانات، نقاشی کند.

شروع کار هنری و تاثیر جنگهای جهانی اول و دوم بر زندگی هاینریش:

علاقه هاینریش به هنر از یک طرف و نیازهای مالی از طرف دیگر، باعث شد که او به نقاشی های تزئینی روی آورد و با تزئین دکوراسیون خانه ها، هزینه های زندگی خود را تامین می کرد. از سال 1911 میلادی، زمانی که او به ارتش فراخوانده شد، تا سال 1928 میلادی، او به عنوان یک هنرمند مستقل در مونیخ فعالیت می کرد. اتفاقات جنگ جهانی اول بر شخصیت هاینریش نیز تاثیر گذاشته بود و تابلوهای او رنگ و بوی جنگ و شورش به خود گرفته بودند. او در سال 1929 میلادی برای مدت شش ماه به فرانسه رفت و بعد از آن به برلین بازگشت. در سال 1930 میلادی مدتی در آکادمی آلمان مشغول کار شد و پس از گذشت چند ماه به جنوب ایتالیا سفر کرد. او در سال 1933 میلادی توسط گشتاپو (سازمان پلیس مخفی) برای چند ماه بازداشت شد. هاینریش در سال 1937 میلادی به عنوان یک هنرمند فاسد و خائن محکوم شد و تمام نقاشی های او از مجموعه ها و گالری های کشور آلمان برداشته شد. او در طول جنگ جهانی دوم به عنوان یک نقاش ورماخت و یک سرباز برای جنگ مورد استفاده قرار گرفت. در جریان جنگ جهانی و بمباران های آن، خانه هاینریش که بسیاری از نقاشی های او در آن قرار داشت، به طور کامل نابود شد.

پایان زندگی هاینریش و گذر از رنج نامه حیات:

هاینریش اِمسن از نقاشان و طراحان برجسته آلمانی بود اما در دوران بد و نابسامانی قرار داشت و زندگی او سراسر رنج بود و جنگ. این هنرمند رنج کشیده سرانجام در 6 مه 1964 میلادی در شهر برلین درگذشت.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۳۹۹ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.