آزار و شکنجه دادن گربه برای بازی و سرگرمی

گربه آزاری

نقاش: آبراهام بلومرت
تاریخ خلق اثر: بین سالهای 1620 تا 1625 میلادی
کشور: هلند
رسانه: رنگ روغن روی بوم

اذیت و آزار گربه بیچاره برای سرگرمی و تفریح:

این نقاشی، سرگرمی دو جوان حیوان آزار را به نمایش گذاشته است که در آن یک دختر جوان، دم حیوان بیچاره را محکم کشیده و جوان دیگر نیز این گربه را محکم گرفته است تا مبادا فرار کند و شادی آنها را بر هم بزند! گربه زبان بسته که از آزار این دو جوان کم خرد به تنگ آمده است، پنجه خود را به پیراهن جوان بزرگتر می کشد تا شاید به این شیوه بتواند از چنگال این دو انسان گزنده، رهایی یابد اما به نظر می رسد که این تلاش گربه بیچاره به جایی نخواهد رسید و باید به این آزارها به ناچار تن دهد تا زمانی که سرگرمی این دو جوان به پایان برسد و او را رها سازند.

وجود بازیگوشی و شرارت های کودکانه در نهاد تمام آدمیان:

آبراهام در این اثر به خوبی توانسته است که صحنه ای از دوران پر جنب و جوش جوانی را به تصویر درآورد. دورانی سرشار از انرژی و هیجان های زود گذر که کم و بیش در جوانی همه انسانها وجود دارد. همه ما در اوایل کودکی خود، دست به بازیگوشی های بیشماری زده ایم که شاید بیشتر این بازیگوشی ها به آزار و رنجاندن سایر موجودات نیز ختم شده باشد. البته به این نوع رفتار در دوران کودکی نمی توان خرده گرفت زیرا بازیگوشی و شرارت های کودکانه در نهاد تمام آدمیان وجود دارد که به مرور و با گذشت زمان به تعادل می رسد.

بیوگرافی آبراهام بلومرت و تغییر سبک هنری:

آبراهام بلومرت در سال 1566 میلادی در کشور هلند به دنیا آمد. او در زمینه نقاشی، حکاکی، طراحی و قلم زنی فعالیت می کرد و در تمام آنها، آثار ارزنده ای را از خود به یادگار گذاشت. آبراهام تا سال 1585 میلادی به سبک منریسم نقاشی می کشید اما بعد از آن و با آغاز قرن جدید، سبک خود را به باروک تغییر داد. بیشتر آثاری را که آبراهام خلق کرده است دارای مضامین تاریخی هستند اما او در کشیدن نقاشی از چشم اندازها و پرتره نیز مهارات داشت.

مرگ آبراهام بلومرت:

آبراهام بلومرت در 27 ژانویه 1651 میلادی در شهر اوترخت هلند درگذشت و در شهر زادگاهش به خاک سپرده شد.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱۳۹۹ - ۱۳۹۱ © تمام حقوق محفوظ است.